fbpx

Dlaczego moja waga nie spada, pomimo stosowania diety?

Na pewno większość z nas przy stosowaniu diety zastanawiała się, dlaczego nie ubywa nam kilogramów, pomimo zmiany nawyków żywieniowych. Ten artykuł podpowie Ci, dlaczego tak się dzieje, oraz co możesz zrobić aby temu zapobiec.

Nieodpowiednie nawodnienie

Często o nim zapominamy. Odwodnienie organizmu powoduje zatrzymywanie się wody w nim, co w konsekwencji utrudnia utratę wagi. Powinniśmy spożywać odpowiednią ilość wody w ciągu dnia (minimum 2-3 litry), aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował.

Głodowanie

Gdy odchudzamy się nigdy nie powinniśmy być głodni. Taki stan rzeczy powoduje szereg katastrofalnych zmian w naszym organizmie. Kiedy zaczynamy głodówkę, nasz organizm jest zdezorientowany, w konsekwencji czego spowalnia nasz metabolizm. Nie można odmawiać sobie jedzenia. Warto zaplanować kilka posiłków na cały dzień i spożywać je o stałych porach, wtedy nasz organizm będzie wiedział, kiedy spodziewać się porcji jedzenia i nie będzie gromadził niepotrzebnej tkanki tłuszczowej na zapas.

Zbyt mało snu

Jeśli nie śpimy odpowiedniej ilości w ciągu doby może to prowadzić do wzrosty wagi. Spowodowane jest to przez spowolniony metabolizm. Przez nieodpowiednią ilość snu niedostatecznie regenerujemy swój organizm, co powoduje ciągłe zmęczenie i spadek sił. Aby nasz organizm funkcjonował dobrze, a co za tym idzie miał odpowiednią dawkę energii do życia musimy zapewnić mu odpowiednią ilość odpoczynku.

Spożywanie słodkich napoi

Niestety, zaczynając dietę często skupiamy się na tym co jemy, a nie na tym co pijemy. Częstym błędem jest spożywanie w dużej ilości słodkich napoi. Warto zadbać o to, aby w naszej diecie wśród napoi dominowała woda.

Choroby

Do chorób, które utrudniają redukcję wagi mogą należeć m.in.: niedoczynność tarczycy, insulinoodporność, depresja, czy zespół policystycznych jajników. Do tej grupy możemy również zaliczyć niektóre choroby genetyczne. W takim wypadku należy skonsultować się ze specjalistą.

Kiedy stosujemy wszelkiego rodzaju diety, czy ćwiczenia to najważniejsze w tym wszystkim jest, aby robić to ze zrozumieniem własnego organizmu i dostarczaniem mu tego, czego akurat w danej chwili potrzebuje.