fbpx

Czy warto odchudzać się latem?

O dietach czy odchudzaniu myślimy głównie zimą lub wiosną, aby „zdążyć do lata”. Chcemy zaskoczyć innych swoją figurą, dobrze wyglądać w krótkich spodenkach czy zwiewnych sukienkach. Ale czy w lecie powinniśmy całkiem zapomnieć o zdrowej diecie i nawykach? Otóż nie! Okres letni i wysokie temperatury wręcz sprzyjają dbaniu o siebie i swoje ciało!

Odchudzanie latem

Może mieć bardzo przyjemne skutki, jeśli odpowiednio się do tego zabierzemy. Przede wszystkim łatwiej nam będzie wyrobić dobre nawyki żywieniowe. W upalne dni  zwykle mamy mniejszy apetyt, dzięki temu łatwiej możemy wprowadzić deficyt kaloryczny.  Do swojej diety możemy z łatwością wprowadzić również świeże owoce i warzywa, które są źródłem wielu witamin i minerałów, tak potrzebnych do codziennego funkcjonowania. Jest to szczególne ważne przy obniżaniu wartości energetycznej posiłków.

Co warto jeść latem

W lecie powinniśmy przede wszystkim korzystać z szerokiego dostępu świeżych owoców i warzyw. Zimą jest to nieco trudniejsze. Każdy posiłek powinien zawierać warzywa lub owoce. Owoce możemy spożywać w formie przekąsek, zamiast słodyczy. Truskawki, borówki czy arbuz, pomimo że zawierają w sobie naturalne cukry mogą wspomóc nasze odchudzanie. Owoce te są niskokaloryczne, ponieważ posiadają w sobie dużo wody.
Latem warto również spożywać posiłki bogate w błonnik, który ma pozytywny wpływ na nasz organizm oraz powoduje większe uczucie sytości.

Sport

Okres letni daje duże możliwości sportowe, a także relaksacyjne. Kiedy jest ciepło od razu chcemy spędzać więcej czasu na dworze. Możemy chodzić na długie spacery, także wieczorem, jeździć na rowerze czy rolkach, grać ze znajomymi w gry zespołowe na świeżym powietrzu, spędzić czas nad wodą… możliwości jest wiele. Warto z nich skorzystać, ale z głową. Jeśli na zewnątrz jest wyjątkowo upalnie należy zastanowić czy uprawianie wtedy sportu jest dla nas bezpieczne.

Obesimed® Forte

Możesz wspomóc swój naturalny proces odchudzania!

Obesimed® Forte to wyrób medyczny w postaci kapsułek, który ułatwia utratę wagi. Stworzony został do leczenia nadwagi. Przeznaczony jest dla osób dorosłych z nadwagą 10 kg i więcej lub BMI większym niż 28.

Jak działa Obesimed® Forte?

  • Absorbuje wodę – w ciągu 30 minut do godziny od zażycia Obesimed® Forte absorbuje wodę w ilości kilkuset razy większej od jego własnej wagi.
  • Zwiększa swoją objętość – po rozpuszczeniu się kapsułki w żołądku rozszerza się, stając się bardzo lepką, stabilną masą żelową. To stwarza uczucie sytości, dzięki czemu można zmniejszyć wielkość porcji przyjmowanych posiłków.
  • Nie pozostaje w organizmie – Obesimed® Forte jest usuwany z organizmu w zupełnie naturalny sposób.
  • Wyrób medyczny – Obesimed® Forte jest wyrobem medycznym, wspierającym bezpieczne odchudzanie i wyrabianie dobrych nawyków żywieniowych.
  • Zdrowe odchudzanie – Obesimed® Forte redukuje apetyt, a dzięki wytwarzaniu uczucia sytości, zapobiega przejadaniu się. Pozwala utrzymać dietę o ograniczonej kaloryczności i eliminuje napady głodu pomiędzy posiłkami i i spowalnia proces trawienia.

Dowiedz się więcej o Obesimed® Forte.