fbpx

Często zadawane pytania

Co to jest Obesimed® Forte?

Obesimed® Forte to wyrób medyczny przyczyniający się do znacznej utraty wagi ciała. Zmniejsza apetyt i zapobiega przejadaniu się, tworząc uczucie sytości.

Obesimed® Forte przeznaczony jest dla osób dorosłych oraz z nadwagą powyżej 10 kg lub posiadających BMI 28 lub więcej. Zaleca się stosowanie Obesimed® Forte wraz z dietą o obniżonej kaloryczności.

Dla kogo jest Obesimed® Forte?
  • dla osób dorosłych
  • dla osób z nadwagą 10 kg i więcej lub których Indeks Masy Ciała (BMI) wynosi 28 i więcej
  • dla osób, które chcą ograniczyć apetyt i zmniejszyć spożycie dodatkowych kalorii
  • dla osób, które chcą kontrolować poposiłkowy poziom glukozy we krwi
  • dla osób, któe chcą zminimalizować potencjał do zespołu metabolicznego lub insulinoodporności
  • dla osób, które chcą obniżyć poziom cholesterolu
Jaka jest zalecana dzienna dawka Obesimed® Forte?

Należy przyjmować od 1 do 2 kapsułek Obesimed® Forte 3 razy dziennie, na 1 godzinę przed każdym posiłkiem, popijając co najmniej 1 szklanką wody. Kapsułkę powinno się połykać w całości. Skuteczne dawkowanie może być różne dla każdej osoby i może się wahać od 1 do 2 kapsułek na dawkę, do maksymalnej dawki – 6 kapsułek dziennie. Dawkę można zwiększyć co 3 dni o 1 kapsułkę na posiłek do czasu, kiedy uczucie głodu pomiędzy posiłkami znacznie się zmniejszy.

Nie należy przekraczać maksymalnej dziennej dawki 6 kapsułek.

Nie należy stosować Obesimed® Forte dłużej niż 30 dni w czasie jednej kuracji. Leczenie można wznowić po 4 dniach.

Jakie są skutki uboczne po zażyciu Obesimed® Forte?

Obesimed® Forte jest dobrze tolerowany. Ale może powodować kilka skutków ubocznych przy pierwszym spożyciu, takich jak: gazy, luźne stolce, biegunka, wzdęcia, zaparcia. Dostosowanie się organizmu do większych ilości Obesimed® Forte może zająć organizmowi od 3 do 7 dni. Aby zminimalizować skutki uboczne zaleca się zacząć od 1 kapsułki 3 razy dziennie.

Jakie są przeciwskazania do stosowania Obesimed® Forte z innymi lekami?

Obesimed®Forte obniża poziom glukozy we krwi. W przypadku cukrzycy ważne jest, aby prawidłowo monitorować poziom cukru we krwi. Należy skonsultować się z lekarzem, ponieważ przyjmowane leki na cukrzycę mogą wymagać dostosowania dawki Obesimed® Forte. Stosowanie Obesimed® Forte w połączeniu zinnymi suplementami diety lub lekami o działaniu hipoglikemicznym nie jest zalecane, jeżeli wcześniej nie skonsultowano się z lekarzem lub farmaceutą. Obesimed® Forte spowalnia tempo wchłaniania pokarmu i może teoretycznie mieć podobne działanie w odniesieniu do leków. Doustne leki muszą być spożywane na 1 godzinę przed lub 4 godziny po użyciu Obesimed® Forte. W przypadku zażywania innych leków przed rozpoczęciem stosowania Obesimed® Forte należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy Obesimed® Forte wystarczy, aby schudnąć?

Aby zagwarantować dobre wyniki zaleca się, by Obesimed® Forte był stosowany obok diety o obniżoenj kaloryczności.

Czy mogę stosować Obesimed® Forte w ciąży?

Utrata wagi w czasie ciążylu karmienia piersią nie jest zalecana, ponieważ szkodliwe substancje z tkanki tłuszczowej (nazywanej również tłuszczem ciała) mogą być przekazywane dziecku. Dlatego nie zaleca się w tym okresie stosowania Obesimed® Forte.

Czy Obesimed® Forte jest bezpieczny?

Obesimed® Forte ma status wyrobu medycznego, dzięki czemu jego stosowanie według zaleceń jest bezpieczne.

Czy można łączyć Obesimed® Forte z innymi lekami na receptę?

Stosowanie Obesimed®Forte w połączeniu z innymi suplementami diety lub lekami o działaniu hipoglikemicznym nie jest zalecane, jeżeli wcześniej nie skonsultowano się z lekarzem lub farmaceutą. Wyrób może spowalniać wchłanianie leków, dlatego leki doustne należy przyjmować godzinę przed zastosowaniem preparatu lub cztery godziny po jego przyjęciu. W przypadku zażywania innych leków należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Czy przed zastosowaniem Obesimed® Forte warto wykonać badania?

W celu zadbania o własne zdrowie zawsze warto wykonać podstawowe badania kontrolne.

Czy można łączyć Obesimed® Forte z alkoholem?

Alkohol jest środkiem wysokokalorycznym i dlatego jego używanie nie jest wskazane w trakcie kuracji odchudzającej.

Czy i kiedy można przerwać kurację Obesimed® Forte?

Kurację Obesimed® Forte należy przerwać po każdych 30 dniach stosowania. Po 4 dniach przerwy można wrócić do kuracji Obesimed® Forte.

Czy Obesimed® Forte może wpływać negatywnie na codzienne samopoczucie i energię?

Obesimed® Forte jest dobrze tolerowany, ale u niektórych osób może prowadzić do kilku skutków ubocznych. Mogą one wpłynąć na chwilowe pogorszenie samopoczucia. Początkowo mogą wystąpić łagodne dolegliwości żołądkowe i jelitowe takie jak cienkie lub luźne stolce, łagodna biegunka, refluks i tworzenie się gazów lub zaparcia. Zwykle te działania niepożądane znikają po kilku dniach.

Co stanie się jeśli zapomnę zażyć Obesimed® Forte przez dzień lub dwa?

Opuszczenie jednego czy dwóch dni nie stanowi problemu. Nie należy przekraczać zalecanej liczby kapsułek dziennie.

Czy stosowanie Obesimed® Forte wpływa na skuteczność antykoncepcji hormonalnej?

Obesimed® Forte spowalnia tempo wchłaniania pokarmu i podobnie jak w przypadku innych leków może mieć podobne działanie w odniesieniu do ustnej antykoncepcji hormonalnej. Doustne leki, stosowane w antykoncepcji hormonalnej, muszą być spożywane na 1 godzinę przed lub 4 godziny po użyciu Obesimed® Forte. W przypadku zażywania innych leków przed rozpoczęciem stosowania Obesimed® Forte należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.