fbpx

Idzie lato – 7 wskazówek jak zadbać o swoje ciało

Już niedługo nadejdzie lato, czyli sezon na krótkie spodenki i spędzanie czasu na plaży. W tym artykule przedstawiamy 7 wskazówek, jak zadbać o swoje ciało w tym okresie.

Po pierwsze pij dużo wody.

Picie odpowiedniej ilości wody w ciągu dnia jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Woda, którą pijemy oczyszcza nasz organizm ze szkodliwych lub zbędnych substancji. Odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza w ciepłych miesiącach jest bardzo ważne.

Zawsze znajdź czas na ruch.

Wysiłek fizyczny powinien być obecny w naszym codziennym życiu. Jest to bardzo ważny czynnik w naszym funkcjonowaniu. Aby prowadzić zdrowy tryb życia powinniśmy znaleźć czas na ruch. Możemy wybrać zwykły spacer czy jazdę na rowerze, a na pewno nasze ciało nam za to podziękuje.

Zadbaj o swoją skórę.

Kiedy pierwsze promienie letniego słońca zaczną wychodzić zza chmur warto zadbać o ochronę skóry przed nimi. Nie należy wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych przez wiele godzin. Warto również zadbać o codzienne nawilżanie swojej skóry. Odpowiednie kremy nawilżające oraz kremy z filtrem na pewno nam w tym pomogą.

W sytuacji nadmiernego podrażnienia skóry promieniami słonecznymi, stosuj kremy łagodzące efekt poparzenia słonecznego. Produktem sprawdzonym przez wiele lat, w takich sytuacjach i wielokrotnie przebadanym klinicznie jest RadioProtect.

Stosuj zdrową dietę.

Czas wiosenno – letni jest przepełniony wszelkiego rodzaju nowalijkami i produktami trudno dostępnymi w zimie. Jest to idealny moment na włączenie do swojej codziennej diety świeżych warzyw i owoców. Warto przez cały rok stosować zbilansowaną dietę, jednak w tym okresie jest to znacznie łatwiejsze.

Wysypiaj się.

Odpoczynek to podstawa. Jeśli dostarczymy naszemu organizmowi odpowiednią ilość odpoczynku, będziemy czuć się znacznie lepiej, a i nasz organizm będzie też dobrze funkcjonować.

Zadbaj o swoje włosy.

Kluczem do pięknych włosów jest ich regularna pielęgnacja. Pamiętaj jednak, że musi też być ona dopasowana do Twoich włosów. Warto regularnie odwiedzać fryzjera i nie dopuszczać do wysuszenia czy zniszczenia swoich włosów. Ważne jest również odpowiednie mycie oraz dobranie odpowiedniego szamponu oraz odżywki dla swoich włosów. Warto również korzystać z porad ekspertów.

Rzuć palenie!

Lato to dobry moment na rzucenie palenia. Palenie jest bardzo szkodliwe dla naszego organizmu. Można zamienić palenie papierosów np. na ruch na świeżym powietrzu.