fbpx

Jesienne aktywności, czyli co można robić jesienią, aby wspomóc proces zdrowego odchudzania

Jesień to czas, kiedy najchętniej zawinęlibyśmy się w ciepły kocyk, usiedli przy kominku z herbatą i nie wstawali do wiosny. Ale, ale jesień to także czas, kiedy świat zachwyca kolorami i zapachami. Warto spojrzeć na jesień z innej perspektywy i wykorzystać, to co nam daje, aby wspomóc proces zdrowego odchudzania. Oto kilka pomysłów na aktywne spędzanie czasu jesienią:

Spacery

Spacer to zawsze dobra opcja na aktywne spędzanie czasu. Możemy wybrać się na spacer do parku, lasu, czy nawet do lokalnego zoo. Wybierając spacer z najbliższymi możemy spędzić miło czas, a jednocześnie zadbać o swoja kondycję. Regularne spacerowanie nawet w nie najlepszą pogodę daje wspaniałe rezultaty. Warto spróbować i zachęcać do spacerowania innych.

Wycieczki rowerowe

Jazda rowerem w chłodniejsze dni może wydawać się trudna i nieprzyjemna. Jednak jeśli wybierzemy odpowiednie ubranie i ładną, słoneczną pogodę, to nawet jeśli temperatura powietrza będzie niższa, wycieczka rowerowa może okazać się fajnym sposobem na spędzanie czasu jesienią.

Basen

Pływanie na basenie jest również dobrym wyborem jesienią, jeśli lubimy wodne aktywności. Natomiast jeśli ich nie lubimy lub nie umiemy pływać, to doskonały czas, aby spróbować! Możemy pływać z przyjaciółmi, będziemy mieli wtedy więcej motywacji do działania.

Siłownia

Kolejną możliwością na aktywne spędzanie czasu jest siłownia. Możemy wybrać siłownię plenerową, jeśli wolimy ćwiczenia na świeżym powietrzu. Takie siłownie są coraz bardziej popularne i szeroko dostępne. Jeśli jednak wolimy ćwiczenia w pomieszczeniu wybierzmy klasyczną siłownię.

Gimnastyka w domu lub zajęcia zorganizowane

Gimnastyka, joga, czy rozciąganie to również ciekawa forma aktywności. Możemy spróbować takich ćwiczeń w zaciszu domowym, ale także na zajęciach zorganizowanych pod okiem specjalistów. Jest to również doskonała okazja na poznanie osób, które mają podobne zainteresowania do naszych i dalsze, wspólne rozwijanie pasji.

Nie ważne jaką jesienną aktywność wybierzesz. Najważniejsza jest systematyczność oraz czerpanie przyjemności i radości z takiej aktywności.