fbpx

O czym warto pamiętać zaczynając przygodę z odchudzaniem?

Już niedługo zacznie się lato, sezon odpoczynku na plaży, czy nad jeziorem. Warto zadbać o swoją sylwetkę, by bez przeszkód móc oddać się letniemu wypoczynkowi.

Zaczynasz przygodę z odchudzaniem? Zobacz, o czym warto pamiętać!

Pij dużo wody

Woda to podstawa funkcjonowania organizmu. Warto pić odpowiednią ilość wody w ciągu dnia, ok. 2 – 3 litrów. Woda, którą pijemy oczyszcza nasz organizm ze szkodliwych lub zbędnych substancji oraz pozwala organizmowi zużyć więcej energii, np. na ogrzanie wody, którą pijemy, co również wpływa na zwiększenie metabolizmu.

Zwiększ swój metabolizm

Można to zrobić w bardzo łatwy sposób. Między innymi poprzez: ćwiczenia aerobowe, regularne spożywanie posiłków, czy odpoczynek i ruch w odpowiedniej ilości. Dowiedz się więcej o przyspieszeniu metabolizmu z naszego poprzedniego artykułu.

Nie bierz zbyt dużo na siebie

Odpoczynek i ruch tylko w odpowiednich proporcjach. W naszym codziennym funkcjonowaniu powinniśmy znaleźć balans pomiędzy czasem relaksu i wypoczynku, a czasem na ćwiczenia i pracę. Jeśli prowadzimy zbyt intensywny tryb życia nasz organizm nie funkcjonuje poprawnie, tak samo w przypadku, kiedy mamy zbyt mało ruchu. Dlatego warto zadbać o równowagę pomiędzy jednym i drugim.

Rób to z głową!

Zaczynając odchudzanie powinniśmy zacząć od małych kroczków. Nie warto zaczynać od zbyt restrykcyjnej diety, czy katorżniczych ćwiczeń. Jest to niebezpieczne dla naszego zdrowia. Warto zacząć od prostej zmiany nawyków żywieniowych, jak i codziennych aktywności. Jako przekąski wybrać owoce i warzywa, a zamiast poobiedniej drzemki iść na spacer. Jeśli mamy dużą otyłość warto również skonsultować z lekarzem, jakie aktywności będą dla nas bezpieczne, aby sobie nie zaszkodzić.

Obesimed® Forte

Aby wspomóc odchudzanie wybierz Obesimed® Forte. To wyrób medyczny, który redukuje apetyt i zapobiega przejadaniu się. Przyczynia się do znacznej utraty masy ciała. Przeznaczony jest dla osób z nadwagą 10 kg i więcej. Sprawdź, czy Obesimed® Forte jest dla Ciebie! Więcej informacji na naszej stronie.

Pamiętaj, najważniejszy jesteś Ty! Działaj z głową, a na pewno zobaczysz efekty!