fbpx

Skąd czerpać motywację do odchudzania jesienią?

Jesień to szczególna pora roku. Wraz z nią przychodzą chłodniejsze dni, długie wieczory, a nasza motywacja do działania spada właściwie do zera. Jak więc zatem utrzymać motywację do odchudzania jesienią? Oto kilka wskazówek, jak jej nie tracić:

Traktuj aktywność fizyczną, jako przyjemność

Aktywność fizyczna to bardzo ważny element procesu zdrowego odchudzania. Jeśli będziemy ją postrzegać w kategorii przyjemności nasz organizm podziękuje nam za to m.in. endorfinami. Codzienna dawka szczęścia dostarczy nam  motywacji do dalszych treningów.

Współpraca

W codziennym życiu stale potrzebujemy wsparcia najbliższych. W motywowaniu do odchudzania takie wsparcie również jest potrzebne. Może ono wyglądać różnie. Często wystarczy tylko zwykła rozmowa, w której spotkamy się z pozytywnym odbiorem naszego postanowienia zdrowego odchudzania i nasza motywacja wystrzeli jeszcze wyżej. A czasem będziemy potrzebowali, aby ktoś motywował nas podczas wspólnego treningu, bo czy nie łatwiej osiągać wyznaczone cele w grupie? W takim przypadku dobrym rozwiązaniem jest zapisanie się na zajęcia grupowe lub wspólne ćwiczenia z koleżanką czy kolegą. Wtedy nie dość, że sami jesteśmy zmotywowani do odchudzania, to jeszcze motywujemy innych.

Nie popadaj w rutynę treningową

Powtarzanie wciąż tego samego dzień w dzień może prowadzić do znudzenia oraz do obniżenia naszej motywacji. Tak jak w diecie, tak samo w aktywności fizycznej warto postawić na różnorodność. Ciekawym pomysłem jest zaplanowanie różnych aktywności na cały tydzień. Jesień to doskonały czas na wypróbowanie nowych ćwiczeń czy dyscyplin sportowych. Dzięki takiej różnorodności na pewno nie stracimy naszej motywacji do odchudzania.

Wykorzystaj jesienną aurę

Jesień to idealny czas na długie jesienne spacery w lesie, czy parku pełnym suchych, kolorowych liści. Do tej aktywności możemy również zaprosić naszych znajomych i przyjaciół. Także długie jesienne wieczory mogą okazać się fascynujące, jeśli wykorzystamy je na ćwiczenia w domowym zaciszu.

Ćwicz z „telenowelą” w tle

Ćwiczenia w domu, bieganie, czy spacery w pojedynkę nie muszą być nudne. Kiedy kolejna seria powtórzeń wydaje się być nieosiągalna, a kolejny metr biegu to krok milowy z pomocą przychodzi ulubiony serial, audiobook, czy składanka piosenek. W trakcie aktywności w domu czy na dworze możemy umilać sobie czas na różne. Możemy również odmierzać czas ćwiczeń odcinkami serialu, czy rozdziałami audiobooka. Nasza motywacja do ćwiczeń niesamowicie wzrośnie, jeśli w trakcie będziemy mogli poznawać losy naszego ulubionego bohatera.

Zdobywaj wiedzę

Codzienna dawka motywacji do zdrowego odchudzania to również poznawanie tajników zdrowej diety, nowych ćwiczeń dopasowanych do naszych potrzeb, czy informacji na temat wspomagania procesu zdrowego odchudzania wyrobami medycznymi. Jedną z możliwości zdobywania wiedzy na te tematy jest nasz Blog Zdrowego Odchudzania. Znajdziesz tu odpowiednią dawkę inspiracji oraz motywacji tak potrzebnej przy zdrowym odchudzaniu jesienią.