fbpx

Szczupła sylwetka do lata – czyli od czego zacząć odchudzanie

Znajdź motywację i gotowość do zmian

Dobra motywacja to najlepszy początek do dokonania zmian. Najczęściej potrzebujemy zmiany, kiedy nie jesteśmy zadowoleni z obecnej sytuacji. Powody do schudnięcia mogą być przeróżne: lepsze samopoczucie, zrzucenie brzuszka, lepsza kondycja, chęć przestania zajadania stresu, lepsze zdrowie, pokochanie siebie, powrót do wymarzonej sylwetki itp.

Jeśli już znajdziemy odpowiednią motywację musimy być gotowi na zmiany. Nie jest to łatwe zadanie, lecz bez odpowiednich fundamentów nie ruszymy dalej.

Jedz solidne śniadania i skromne kolacje

Podstawą na dobry początek dnia powinno być solidne, ale nie obfite śniadanie. Taki posiłek podkręca metabolizm i przygotowuje na wyzwania dnia codziennego. Natomiast lekkie kolacje pozwolą wieczorem przygotować się organizmowi do odpoczynku.

Jedz powoli i świadomie

Trawienie zaczyna się już w ustach. Człowiek powinien każdy kęs jedzenia przeżuć średnio 30 razy. Dlaczego powolne przeżuwanie jest takie ważne? Kiedy jemy powoli nasz organizm ma czas na dostarczenie informacji o poczuciu sytości, dzięki czemu jedząc wolniej szybciej odczuwamy uczucie sytości. Jeśli jemy zbyt szybko nasz organizm nie zdąży poczuć nawet, że zjedliśmy cokolwiek. Nie będzie miał również czasu na przyswojenie składników odżywczych z pożywienia, przez co obciążmy jelita.

Dobre nawyki

Zadbaj o dobre nawyki w ciągu całego dnia. Regularne posiłki, picie odpowiedniej ilości wody, wysypianie się i odpoczynek, odpowiednia dawka ruchu, czy wprowadzeni do swojej diety owoców i warzyw. Dobre nawyki to podstawa do prawidłowego funkcjonowania.

Wysiłek fizyczny

Aby zacząć zdrowe odchudzanie należy zadbać o odpowiednią dawkę ruchu w ciągu dnia. Może to być na początek zwykły spacer, jazda na rowerze czy rekreacyjne pływanie na basenie. Jednak należy pamiętać, aby dostosować odpowiednio dawkę ruchu do naszego stanu zdrowia. Przy znacznej otyłości ruch nie może być zbyt intensywny, gdyż niepotrzebnie obciążymy swoje stawy, co w konsekwencji może prowadzić do dalszych powikłań.

Obesimed® Forte

Obesimed® Forte to wyrób medyczny w postaci kapsułek, który ułatwia utratę wagi. Stworzony został do leczenia nadwagi. Przeznaczony jest dla osób dorosłych z nadwagą 10 kg i więcej lub BMI większym niż 28.

Jak działa Obesimed® Forte?

  • Absorbuje wodę – w ciągu 30 minut do godziny od zażycia Obesimed® Forte absorbuje wodę w ilości kilkuset razy większej od jego własnej wagi.
  • Zwiększa swoją objętość – po rozpuszczeniu się kapsułki w żołądku rozszerza się, stając się bardzo lepką, stabilną masą żelową. To stwarza uczucie sytości, dzięki czemu można zmniejszyć wielkość porcji przyjmowanych posiłków.
  • Nie pozostaje w organizmie – Obesimed® Forte jest usuwany z organizmu w zupełnie naturalny sposób.
  • Wyrób medyczny – Obesimed® Forte jest wyrobem medycznym, wspierającym bezpieczne odchudzanie i wyrabianie dobrych nawyków żywieniowych.
  • Zdrowe odchudzanie – Obesimed® Forte redukuje apetyt, a dzięki wytwarzaniu uczucia sytości, zapobiega przejadaniu się. Pozwala utrzymać dietę o ograniczonej kaloryczności i eliminuje napady głodu pomiędzy posiłkami i i spowalnia proces trawienia.

Dowiedz się więcej o Obesimed® Forte.