fbpx

Odchudzanie jesienią – czy warto?

Jesień jest bardzo dobrym czasem na rozpoczęcie odchudzania. Często po lecie zmagamy się z nadmiarowymi kilogramami. Wakacyjny luz nie sprzyja zdrowej diecie, wręcz przeciwnie jemy więcej zimnych, słodkich deserów, dań z grilla, nasze posiłki stają się nieregularne. Te wszystkie zmiany w odżywianiu mogą prowadzić do pogorszenia naszej kondycji fizycznej oraz nabieraniu nadmiernych kilogramów. Zatem, co zrobić żeby zachować wymarzona letnią sylwetkę oraz dobre samopoczucie jesienią?

Jesienna dieta

W naszych posiłkach nie powinno zabraknąć rozgrzewających i pikantnych dań. Mogą to być np. zupy, zupy krem, np. z dyni, fasolki szparagowej, czy kapusty kiszonej lub śniadania przygotowywane na ciepło. Rano dobrym wyborem będzie owsianka lub jaglanka z dodatkiem sezonowych owoców, takich jak gruszki, czy jabłka. Są one doskonałym źródłem energii, zapewniają długie uczucie sytości, dzięki czemu rzadziej mamy ochotę na niezdrowe przekąski. Do śniadaniowych dań dobrym wyborem będzie również dodanie cynamonu, podkreśli on smak potraw i urozmaici je. Więcej o przyprawach, które wspomagają odchudzanie piszemy tutaj.

Kolejnym ważnym elementem jesiennej diety jest wzmacnianie odporności. Dobrym wyborem będą produkty, które zawierają witaminę C, np. kapusta kiszona, cytrusy, czy papryka, witaminę A, np. marchewka, papryka, kapusta, witaminę D, np. tłuste ryby morskie, jaja, mleko.

Tak jak wspominaliśmy w poprzednich artykułach nasza dieta powinna być urozmaicona, aby dostarczać nam niezbędnych składników odżywczych i witamin. Jesienią jest to stosunkowo łatwe, dzięki dużej dostępności sezonowych owoców i warzyw.

Aktywność fizyczna

Niższe jesienne temperatury sprzyjają uprawianiu sportu, bardziej niż letnie upały. Nasze treningi mogą być wtedy bardziej efektywne. Niestety deszcze, czy wiatry, które występują o tej porze roku nie sprzyjają uprawianiu sportu na dworze, ale za to spacery w jesiennym słońcu po szeleszczących liściach potrafią sprawiać niesamowitą przyjemność.

Dłuższe jesienne wieczory możemy również spędzać aktywnie. Do dyspozycji mamy mnóstwo możliwości, możemy np. testować nowe jesienne przepisy lub poświęcić czas na ćwiczenia takie jak aerobik, czy joga.

Nawadnianie

O nawadnianiu powinniśmy pamiętać cały rok. Jesień jest dobrym czasem, aby do spożywanych płynów włączyć ciepłe herbatki. Na rynku mamy ogromny wybór: herbata czarna, biała, zielona, czy owocowa. To również w pewnym sensie urozmaicenie naszej codziennej diety 😊

Obesimed® Forte

Dobrym wyborem przy odchudzaniu jesienią będzie Obesimed® Forte. Jest wyrobem medycznym, dla osób dorosłych, jako wsparcie przy redukcji masy ciała. Przeznaczony jest dla osób z nadwagą powyżej 10 kg. Dowiedz się więcej o Obesimed® Forte na naszej stronie.

Jesień to dobry czas na zmianę nawyków żywieniowych. Dużo możemy zrobić sami, ale z pomocą Obesimed® Forte możemy osiągnąć jeszcze więcej.